
Cursuri de contabilitate la CECCAR București
Numărul 8, 17-23 mai 2016 » Dezvoltare personală
Filiala București a Corpului Experților Contabili și Contabililor Autorizați din România organizează, în perioada 19-20 mai, cursul de pregătire profesională Contabilitate și control de gestiune.
De asemenea, în zilele de 23, respectiv 24 mai, membrii filialei pot participa la cursul Contabilitate financiară – Standarde profesionale emise de Corp.
Cursurile se vor desfășura la sediul filialei București, în Amfiteatrul „Prof. univ. dr. Marin Toma”.
Prin tematica abordată și prin maniera interactivă de desfășurare, orele de pregătire profesională sunt destinate atât membrilor CECCAR, cât și specialiștilor din alte domenii, interesați de asimilarea și clarificarea unor aspecte din sfera contabilă.
Lectori abilitați ai Corpului vor susține cursurile menționate, venind în sprijinul membrilor prin exemplificarea diferitelor spețe de actualitate întâlnite în practică.
UE alocă 5,1 miliarde de euro pentru promovarea de noi orientări în domeniul sănătății publice
Târgul de carte Gaudeamus – ediția 2021, o veritabilă „gură de oxigen” pentru piața cărții din țara noastră
Incandescent – la propriu și la figurat, despre un meșteșug străvechi
Nicolae Titulescu, un reper pentru diplomația românească și mondială
Longevitatea creatoare; pentru vârstnici – exerciții de memorie, pentru tineri – identificarea „rădăcinilor”
Târgurile Mărțișorului, încă un pas spre revenirea la normalitate
Ziua Internațională a Faptelor Bune, prilej de reflecție despre noi înșine
Un regal cultural-artistic pentru noi, toți: Luna Brâncuși